Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu 2021

Bankaların çalışma şekline baktığımız zaman SSG’lı olmayan kişilere gelir belgesi ibraz etmeden kredi vermeleri için kefil talebinde bulunuyorlar. Gelir belgesiz kredi başvurusu gerekli şartların yerine getirilmesini istiyorlar. Yazımızın devamında gerekli şartları sizlere aktaracağız.

Diğer yandan bazı bankalar kefile ek olarak kira geliri gibi ek gelir beyanı da isteyebiliyor. Aynı şekilde bankaya teminat göstermek şartı ile de gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer sizde bu şartlara haiz olduğunuzu düşünüyorsanız sizler için araştırdığımız bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Alınabilir Mi?

Aynı şekilde maaş bordrosu olmadan kredi almak için geçerli şartlar yerine getirildikten sonra kredi kullanabilirsiniz. Bunun yanında ek geliri olan müşterilerde Ziraat Bankası, Akbank ve Vakıfbank, Finansbank gibi bankalardan kredi alabilirler. Bununla birlikte en önemli kredi yöntemlerinden birinde kira gelirlerinizi bankaya sunarak kredi alabilirsiniz. Diğer yandan ipotek karşılığında gelir belgesiz kredi başvurusu yaparak bankalardan kolayca kredi alabilirsiniz. Bunun için bankaların internet şubelerini ziyaret ederek tüm detayları okumanızdır.

 Gelir Belgesiz Kredi Şartları Nelerdir?

Çoğu bankadan kredi almak istediğiniz zaman başvuru alınmadan gelirinizin belgelenmiş halini istiyorlar.  Bankalar gelir belgesi olmadan kredi verme konusuna sıcak bakmıyorlar. Çünkü bankalarda verecekleri kredilerin ödenmemesi durumunun yaşanmasından korkuyorlar. Ancak bazı bankalar kısacası devlet bankaları haricindekiler gelir belgesiz ve kefilsiz kredi veriyorlar.

Bu bankalar arasında Anadolubank ve  Burgan Bank gibi müşterisi az olan bankalardan daha kolay şartlarla kredi kullanabilirsiniz. Bunun yanında gelir durumunuz yoksa veya banka siciliniz oldukça kötü durumda ise bankalar genelde zorluk çıkarıyorlar. Çoğu banka kredi kartı kullanan müşterilerine kredi konusunda daha fazla yardımcı olmaktadırlar. Eğer sizinde bir bankada kredi kartınız varsa ve ödemelerini zamanında yapıyorsanız o bankadan kolayca kredi alabilirsiniz.

Emekliler Gelir Belgesiz Kredi Alabilirler Mi?

Emekliler gelir belgesiz kredi alabilir mi konusu da son zamanlardan merak edilenler arasında yer alıyor. Kısaca cevaplayacak olursak emekli vatandaşların düzenli olarak gelirleri olduğu için gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirler.

Gelir belgesiz kredi almak için gerekli olan şartlar arasında;

  • Devamlı gelirinin olması
  • Şirket sahibi olması,
  • Kira geliri gibi ek gelir sahibi olmak,
  • İpotek verecek malının bulunması,
  • Kefil gösterebilecek,
  • Kredi notunun sıfır olmaması,
  • KKB sicilinin düzgün olması,

Yukarıda saydığımız şartları yerine getiriyorsanız gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilir ve sonucunun en kısa sürede öğrenebilirsiniz.

enuygunfaizlikredi.com | KREDİYE DAİR HER ŞEY!