Kapanan Kredi Kartı Ne Zaman Açılır?

Türkiye’de kredi kartı oldukça yaygındır ve son günlerde de artış göstermiştir. Bu kartalar doğru kullanıldığında oldukça avantajlı olabiliyor. Yanınızda nakit taşımak istemiyorsanız kredi kartı ile birçok şekilde ödeme yapabiliyorsunuz. Fakat aylık gelirinize dikkat etmeniz gereklidir dikkat etmemeniz durumunda borçlarınız yüzünden ekstre kesim dönemleri sizi zora sokabilir. Eğer borcunuz üst üste ödenmemişse banka tarafından kapanabilir. Kapanan kredi kartınızı tekrar açmanız için borcunu kapatmış olmanız gerekir. Bazı durumlarda bankaya borcunuzu ödemiş olsanız bile kartınızı açma talebiniz kabul edilmeyebilir.

Yapılandırma Sonra Kredi Kartı Aktive Etme

Eğer borcunuzu tek seferde ödeyemediyseniz bankayla görüşüp yapılandırma talebi oluşturup faiz bedeli alıp taksiti bir şekilde ödeyebilmeniz mümkündür.

İptal Olan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Bazen ATM’de işlem yaparken şüpheli bir işlem yüzünden ya da teknik bir hata yüzünden ATM kartınızı yutabilir. ATM tarafından yutulmuş kart güvenlik sebebiyle iptal edilir. Ayrıca daha önce bir kart iptal ettirdiyseniz ATM ‘ye geri soktuğunuz gibi ATM kartı yutar ve imha eder. Daha önce kendi rızanızla iptal ettirdiyseniz ya da ATM tarafından alınan bir kartı tekrar açmak mümkündür bunun içinde benzer şekilde banka kanalları aracılığında ile başvuru yapıp talebinizi oluşturabilirsiniz.

Yeni Gelen Kart Aktif Etme

Yeni gelen kart başvurusu internet bankacılığı üzerinden yapabileceği gibi banka şubesinde yapılabilir. Ancak eski kartınızı aynısı tekrar açtırmak istiyorsanız bunun için başvurunuzu bankadan yapmanız gerekir bankaya gittiğinizde bireysel müşteri hizmetleri ile görüşüp kartınız dair bilgi alabilir ve talep oluşturabilirsiniz. Yeni gelen kart kullanıma tamamen hazır olarak ulaştırılır. İptal edilen kartınızın aynısı ise şifre aynısı olacaktır. Ancak yeni kart talebinde şifrenizi siz belirlersiniz. Yeni şifre belirlemek çok kolaydır cep bankacılığı sayesinde şifreniz belirleyebilirsiniz.

Kapanan Kredi Kartı Ne Zaman Açılır?

  Alışveriş ihtiyacını karşılayan kredi kartları dönemimizde çok yaygın olup hemen hemen herkesin kullanabileceği rahat ödeme ve kredi aracıdır . Taksitlendirme seçeneği avans seçeneği neredeyse çoğu kişinin hayatını kurtaran özelliklerdendir. Bazen aylık gelirimize dikkat etmeden alışveriş yaparsak borçlar birikip kartınızın kapanma döneminize girebilir. Ve kartınız kapanır ve kartı açtırma çabasına girebilirsiniz. Kart nasıl açılır? Kartınız borç sebebiyle kapanmışsa borcunuz ödediğiniz takdirde talep oluşturulup talep gözden geçirilir ve yanlış bir şey teşkil etmiyorsanız kartınız kısa sürede açılır. Eğer kartınızdaki borcu tek seferde ödeyemediğiniz durumda yapılandırmaya gidebilir ve düşük faizle taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ve kartınızı kısa bir sürede kavuşabilirsiniz. Fakat kredi kartı kullanırken dikkatli olmanız önerilir ve güvenli olmayan sitelerden alışveriş yapmanız önerilmez çünkü banka kartınızı bilgelerine erişip alışveriş yapabilirler. Kartınızda borcunuzun 3 ay ödenmediği durumlarda hukuk kurumlarına iletilir ve icra takibi başlatılır ve borcunuzu ödendiği durumda kredi kartınız biraz geç açılır.

enuygunfaizlikredi.com | KREDİYE DAİR HER ŞEY!