Kredi Kartı Koruma Sigortası

Kredi kartları ortaya çıktığı günden beri insanların hayatlarını kolaylaştırdı. Normal olarak kredi kartı kullanım sayısı arttı. Bu günlerde neredeyse herkesin bir kredi kartı var. Modern çağda insanların ihtiyaç duyduğu şeylerin de sayısı artış gösterdi. Bu nedenle gerek sanal ortamda gerekse gerçek ortamda yapılan alışverişler kredi kartı yoluyla gerçekleştirilmeye başlandı. Ancak, bazı insanlar alışveriş yapmayı abartabildiğinden daha doğrusu, bazı anlarda kendilerine hakim olmayı başaramadıklarından kredi limitleri ister istemez aşılabiliyor. Misal, günümüzde normal bir kredi kartı sahibinin tüm kredi kartlarının limiti yaklaşık olarak 10 bin ilâ 20 bin Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir. Bu limitlerle yapılabilecek alışveriş sayısını düşündüğümüzde olayın aslında ne kadar ciddi bir durum olduğu göze çarpacaktır. Tüketicilerin kredi kullanımını daha sağlıklı hale getirebilmeleri için işte tam da bu noktada kredi kartı koruma sigortası devreye girmektedir.

Kredi Kartı Koruma Sigortasının Faydaları

Her insanın başına kaza gelebilir. Gerek iş gerekse sosyal hayatta. Bunun bir garantisi yok. Ölümcül bir hastalığa yaklanmak ya da bir kaza sonucunda engelli olmak her dem şartlar arasında. Böyle kötü bir durumla karşı karşıya kalan biri haliyle bir süre sonra ödemelerini yapamaz hâle gelecektir. Ancak böyle bir durumla karşılaşmamak da mümkün. Tabii daha önce kredi kartı koruma sigortası yapmı olmak şartıyla. Kredi kartı koruma sigortası olanaklarından faydalanmak için bazı şartları yerine getiriyor olmak gerek. Bu bakımdan kredi kartı koruma sigortası aslında herkes için hayati önem taşıyor.

Kredi Kartı Sigorta Başvurusu Şartları

Pek çok banka kredi kartı koruma sigortası için yaş sınırı getirmiştir. Genel bir ortalamayla bu sınırın 18 ilâ 65 yaş arasındaki insanları kapsadığını söyleyebiliriz. Tabii bu bankaların kendi inisiyatifleri altındadır. Yani istedikleri kadar sınırlama getirebilirler. Özellikle yaşlılar için kredi kartı koruma sigortası yapılmak istenmez. Yaşlılık ölüm riskini de beraberinde getirdiğinden bankalar böyle bir yükümlülüğün altına girmenin çok ciddi sonuçları olabileceği kanısındadırlar. Özel sektörde düşük maaş ücretleriyle çalışanlar için de kolay bir şekilde kredi kartı koruma sigortası yapılmamaktadır. Genellikle bu sigortadan devlette çalışan insanlar faydalanabilmektedir (Öğretmen, memur, avukat, doktor gibi). Özel sektörde çalışmanın bir garantisi olmadığından böyle bir uygulamaya gidilmesi daha uygun görülmüştür.

Kredi Kartı Sigortası Yapabilecek Bankalar

Devlet kurumunda çalışanlar için atılma riski bir hayli düşük olduğundan bankalar ısrarla bu kişilere kredi kartı sigortası yapmak istemektedirler. Bu bağlamda pek çok banka, bu tür müşterilere ulaşarak onlara teklifte bulunurlar. Yarının garantisi olmadığından çok sayıda insan bu tür bir sigorta yaptırmaya uygun bakmaktadır. Bu da kredi kartı sigortası yapabilen bankaların sayısını artırmaktadır. Bu bankalar arasında şimdilik; Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi Bankası, Deniz Bank, İng Bank ve Anadolu Hayat Emeklilik gibi şirketler bulunuyor.

enuygunfaizlikredi.com | KREDİYE DAİR HER ŞEY!