Kredi Kartını Nakite Çevirme

Kredi kartı, günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız bir ödeme aracıdır. Nakit ihtiyacını karşılaması ve taksitli alışveriş imkanı vermesi kredi kartının en büyük avantajları arasındadır. Farklı limitlerde ve özelliklerde tüm bankalar müşterilerine kredi kartı hizmeti vermektedir. Temel bir ödeme aracı olma özelliğinin dışında, kredi kartı ile nakit para ihtiyacını da karşılamak mümkündür. Kredi kartını nakite çevirme düşüncesinde olan çok fazla kart kullanıcısı bulunmaktadır. Özellikle acil nakit ihtiyacı olduğu dönemlerde kart kullanıcıları sıklıkla kredi kartını nakite çevirme yöntemlerini kullanmaktadırlar. Bankalar, müşterilerine kredi kartları üzerinden peşin ya da taksitli olarak nakit avans çekme imkanı sunmaktadır. Belirli limitler dahilinde çekilen bu avans ücrete, günlük faiz ve diğer masraflar da eklendiğinde çekilen tutardan çok daha fazla bir ücret ödenmek zorunda kalmaktadır. Durum böyle olunca, kart kullanıcıları kredi kartını nakite çevirme başka alternatif yöntemler yaratmışlardır.

Kredi Kartını Nakite Çevirme İşlemi

Kredi kartını nakite çevirme amacında olan kişilerin unutmaması gereken ilk şey, nakit avans dışında başvurulan yöntemlerin yasal olmadığıdır. Ancak yine de bu durumu göze olan kart kullanıcıları kredi kartını nakite çevirme yöntemlerine sıklıkla başvurmaktadırlar. Bu yöntemlerden en çok bilinen ve uygulananları aşağıda açıklanmıştır.

  • Alışveriş siteleri üzerinden kredi kartını nakite çevirme: Temel bilgisayar ve internet bilgisi olan kullanıcıların, alışveriş siteleri üzerinden kredi kartlarını nakit paraya çevirmeleri mümkündür. Öncelikle hangi site üzerinden bu işlemin gerçekleştirileceği kararlaştırılmalıdır. Sanalpazar, sahibinden gibi sitelerin komisyon tutarları araştırılarak bir karar verilebilir. Bunu yapmak için alışveriş sitesi üzerinden 2 adet hesap açmanız gerekmektedir. Ya da varsa arkadaşınızın hesabını kullanarak da yapabilirsiniz. Bir hesap üzerinden hayali bir ürün satışa koyun; bu işlemi yapan kişiler genellikle akıllı telefonu tercih etmektedirler. Gerçek kimlik ve hesap bilgileri ile bu işlemi yapmaya dikkat edin. Satışın gerçek bir işlem yapılıyor gibi yapılması gerekmektedir. Ürünü satışa koyduktan sonra diğer hesap ile giriş yaparak bu listelediğiniz ürünü kredi kartı ile satın alın. Daha sonra 1-2 saat içinde ürünü elden aldığınız belirterek satış işlemini onaylayın. Tercih ettiğiniz siteye göre değişmekle beraber, paranız kısa süre içerisinde hesabınıza yatacaktır.
  • Kuyumcular aracılığı ile kredi kartını nakite çevirme: Yasal olmayan kredi kartını nakite çevirme yöntemleri arasında en sık başvurulan yöntem budur. Birçok kuyumcu bu işi yapmaktadır. Bu işlemi yapan bir kuyumcu bulduktan sonra, dükkanına gidin ve kredi kartınızı nakit paraya çevirmek istediğinizi söyleyin. Burada taksitle ya da peşin çekim yapmanız mümkündür. Kuyumcunun belirlediği fark üzerinden hesaplanan tutar kartınızdan çekilir ve size nakit ödeme yapılır. Kuyumcular genellikle % 3’lük bir fark ile kredi kartını nakite çevirme işlemini gerçekleştirirler. Alternatif bir yöntemde yine bir kuyumcudan kart ile altın aldıktan sonra alınan altını başka bir kuyumcuda bozdurarak bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Arkadaşınızın alışverişini yaparak kredi kartını nakite çevirme: Yakın bir arkadaşınızın ya da akrabanızın peşim olarak satın almayı düşündüğü bir ürün var ise, onun alacağı ürünü siz kredi kartınız ile satın alın ve nakit parayı size ödemesini söyleyin. Alışverişi kredi kartı ile taksitli olarak da yapabilirsiniz. Başka bir yöntem de; arkadaşınızın ya da tanıdığınız birinin mevcut faturalarını kredi kartınız üzerinden ödeyerek o kişiden fatura tutarını nakit olarak almanızdır. Cep telefonu, doğalgaz ya da internet herhangi bir ya da daha fazla faturayı ödeyebilirsiniz. Hiçbir komisyon ya da ek ücret ödemeden bu şekilde de kredi kartını nakit paraya çevirmek mümkündür.

enuygunfaizlikredi.com | KREDİYE DAİR HER ŞEY!