Yapı Kredi TL Kart Nasıl Alınır

Yapı Kredi TL Kart; Yapı Kredi bankası müşterisi olduğunuzda bankacılık işlemlerinizi kolay bir şekilde halletmenize olanak sağlayan vadesiz hesabınıza bağlı çalışan banka kartıdır.

 

TL Kart İle Neler Yapılabilir?

Bu kart sayesinde Yapı Kredi atmlerinden ve diğer bankalara ait ortak atmlerden para çekme, para yatırma gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş yaparken kullanabilir, bankanızdan puan kazanabilirsiniz. Alışveriş yaptığınız işletmelerde ki POS cihazlarının temassız ödemeye uygun olması durumunda TL Kart’ınız ile ödemenizi temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak internet sitelerinden alışveriş yapmak istediğinizde kredi kartı bilgilerinizi vermek yerine TL Kart bilgilerinizle güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Ödeme yaparken bilgilerinizi paylaşmak istemediğiniz de Yapı Kredi online ödeme yöntemlerini kullanarak TL Kart bilgilerinizi sadece sizin görebileceğiniz şekilde tek tıkla tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi TL Kart Nasıl Alınır

Yapı Kredi banka müşterisi olmak için şubelerden başvuru yaptığınızda TL Kart’ınız otomatik olarak oluşturulur. Belirtilen teslim tarihi içerisinde adresinize gönderilir ya da şubenizden şahsen gidip teslim alabilirsiniz. Bir şirkete bağlı çalışıyorsanız ve şirketiniz sizin adınıza maaş hesabı başvurusunda bulunursa ATM üzerinden maaşınızı çekebilmeniz için TL Kart sahibi olursunuz. Yine şubeden teslim alabilir ya da belirttiğiniz adresten teslim alabilirsiniz. Oturduğunuz yerden çok hızlı ve kolay TL Kart başvurusu yapmak için Yapı Kredi Mobil uygulaması indirip uygulama üzerinden başvurunuzu yapmanız mümkündür. Mobil uygulama yerine Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’ni ziyaret edebilir online olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi (çağrı merkezi) telefon ile TL Kart başvurusu yapmanın yoludur.


Neden TL Kart Kullanmalıyım?

Yapı Kredi TL Kart ile nakit taşıma zorunluluğunuz ortadan kalkar. Anlaşmalı işyerlerinde kartınızla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Fiziksel paraya oranla cüzdanınızda daha az yer kaplar. Temassız ödeme seçenekleriyle şifre girmeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden, TL Kart’ınız ile yaptığınız işlemleri kolayca görüntüleyebilir, harcama takibi yapabilirsiniz. Vadesiz hesaba bağlı çalışan bir kart olduğundan limitini siz belirlersiniz. Bu da internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizi daha güvenli yapabilmenize olanak sağlar. Başvurması ve kullanması kolaydır.

 

 

enuygunfaizlikredi.com | KREDİYE DAİR HER ŞEY!